Σπούδασε σε ένα από τα κορυφαία Βρετανικά Πανεπιστήμια

Πανεπιστήμιο Uclan Cyprus

To Κρατικό Βρετανικό Πανεπιστήμιο Uclan University προσφέρει πλέον και στην Κύπρο μέσω του Πανεπιστημίου Uclan Cyprus Διεθνείς & Αναγνωρισμένες σπουδές στην τριτοβάθμια εκπαίδευση, από το Υπουργείο Παιδείας και Πολιτισμού της Κύπρου και τον Οργανισμό Διασφάλισης Ποιότητας του Ηνωμένου Βασιλείου (QAA).

Το κορυφαίο Κρατικό Πανεπιστήμιο συνδυάζει την ακαδημαϊκή αριστεία με την καινοτόμο σκέψη, προσφέροντας προγράμματα Bachelors (τετραετούς φοίτησης) και Masters (ένα έως δύο έτη) στους τομείς Διοίκησης & Οικονομίας, Μάρκετινγκ, Νομικής, Ψυχολογίας, Πληροφορικής, Φυσικών Επιστημών και Μαθηματικών κ.α.

Δείτε εδώ όλα τα προγράμματα bachelors

Δείτε εδώ όλα τα προγράμματα masters

Δέκα Λόγοι για να επιλέξεις το Πανεπιστήμιο Uclan Cyprus

1. Κατέχει σημαντικές θέσεις στους διεθνούς πίνακες αξιολόγησης Πανεπιστημίων.
    • 1ο στην κατηγορία Νέων Πανεπιστημίων στους πίνακες αξιολόγησης για το 2010.
    • Ανάμεσα στα 10 πρώτα της Βρετανίας που επιλέγουν άριστοι μαθητές
    • 2ο στη λίστα με αποφοίτους που διαπρέπουν στο χώρο των επιχειρήσεων και των start- ups.
    • Το μοναδικό Βρετανικό Πανεπιστήμιο με συνεργασίες όπως η NASA και το Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics.
  2.  Βρετανικές Σπουδές στην Κύπρο.
    • Το Uclan Cyprus αποτελεί αναγνωρισμένο πάροχο σπουδών του Βρετανικού Πανεπιστημίου, εξασφαλίζοντας στους σπουδαστές του την ίδια ποιότητα σπουδών και προοπτικών επαγγελματικής αναγνώρισης κι αποκατάστασης.
  3. Πιστοποιημένες Σπουδές από Διεθνείς Οργανισμούς.
    • Ο τομέας Διοίκησης & Επιχειρήσεων μέσω των συνεργασιών του προσφέρει προγράμματα πιστοποιημένα από τους οργανισμούς ACCA, ICAEW, CIMA.
    • Ο τομέας των Νομικών Επιστημών, ο οποίος συγκαταλέγεται στους κορυφαίους στην Κύπρο, είναι πιστοποιημένος από τους φορείς εκπροσώπησης δικηγόρων της Αγγλίας και της Ουαλίας.
    • Ο τομέας των Επιστημών και ειδικότερα των Μαθηματικών βρίσκεται 5ος στη λίστα «Guardian League Table 2012».
  4. Διεθνείς Αναγνωρισμένες Σπουδές.
  5. Κινητικότητα Φοιτητών. Μέσω προγραμμάτων ERASMUS προσφέρει στους φοιτητές του μοναδικές δυνατότητες μάθησης κι  έρευνας σε πανεπιστήμια  σε ολόκληρη την Ευρώπη.
  6. Καταξιωμένους  Ακαδημαϊκούς Καθηγητές, με τεχνογνωσία και εμπειρία στον τομέα τους.
  7. Σύνδεση με την Διεθνή Αγορά Εργασίας, μέσω σημαντικών συνεργασιών με τον επιχειρηματικό κλάδο.
  8. Με τις θετικότερες  αξιολογήσεις  ικανοποίησης των Φοιτητών.
  9. Σύγχρονες Εγκαταστάσεις τόσο στους χώρους του πανεπιστημίου, όσο και στις δομές διαμονής των φοιτητών.
  10. Τελειοποιήστε τα Αγγλικά σας και γίνετε απόλυτα ανταγωνιστικός σε μία διεθνή αγορά εργασίας.

Ειδικά για τους Έλληνες Φοιτητές που επιθυμούν να παρακολουθήσουν προγράμματα του Πανεπιστημίου Uclan Cyprus και δεν κατέχουν πτυχίο IELTS, η ΝΕΑ ΓΝΩΣΗ αποτελεί τον μοναδικό συνεργαζόμενο πάροχο στην Ελλάδα, μέσω του οποίου οι υποψήφιοι μπορούν να υποβληθούν σε ειδικό test αγγλικών για να κατοχυρώσουν την απαιτούμενη γλωσσική επάρκεια.

Μάθε τα πάντα για το Uclan Cyprus και τις προϋποθέσεις εισαγωγής συμπληρώνοντας τη φόρμα επικοινωνίας.

Τηλέφωνο (απαραίτητο)

Επίπεδο σπουδών

Απόκτησε κι εσύ Βρετανικό Πτυχίο σπουδάζοντας στην Κύπρο!